Ďalší úspech pre Trenčín na 3×3 basketbalovom turnaji v Mníchove

3×3 Trenčín s kategóriou U13 a kategóriou U18 sa zúčastnili ďalšieho kvalitného turnaja v zahraničí. Tentokrát cestovali do nemeckého Mníchova.

foto: 3×3 Basketball Trenčín

Po sedem-hodinovej ceste autom do Mníchova sa hráči naobedovali priamo v nádhernej športovej hale so 6 ihriskami. Na úvod organizátori turnaja previedli celú výpravu 3×3 basketball Trenčín areálom športovísk TSV Haar. O 14.00 hodine začali prvé zápasy v kategórií U13 a U15. Družstvo 3×3 Trenčín U13 v zložení Adam Trnka, Michael Horný, Adam Haško a Šimon Šintál vyhrali hneď prvý zápas 6:3 s družstvom Dunking Crocodiles. Avšak v druhom zápase im nevyšiel záver zápasu podľa predstáv a prehrali s ColdBloodedSauerlach 3:5.

Aby postúpili zo skupiny, museli vyhrať posledný zápas s čo najväčším skóre. Nenechali nič na náhodu a jednoznačne vyhrali 10:0 s družstvom The Breakers. Zo skupiny nakoniec postúpili z 2.miesta. Vo štvrťfinále sa stretli s víťazom druhej skupiny, s bojovným družstvom The Pointers, ktoré Trenčania porazili 7:1 a prebojovali sa do semifinále. Tu ich čakalo družstvo The GOATs, ktoré Trenčanov porazilo a zastavilo ich tesne pred bránami finále. Zápas o 3. miesto sa na turnaji nehral, ale podľa dosiahnutého skóre a výsledkov sme obsadili v kategórií U13 konečné 4.miesto.

Tréner U13 Andrej Trnka: Na 3×3 turnaji v Mníchove chalani odohrali výborné zápasy a mohli sme sa tak porovnať aj s inými zahraničnými družstvami, keďže počas letnej sezóny hrávame väčšinou len s tými slovenskými. V našej kategórii U13 nám turnaj ukázal, že potrebujeme v útoku pracovať trocha rýchlejšie v hre 1 proti 1 a túto zimu sa už začneme viac venovať aj obrane. Zatiaľ sme tejto hernej činnosti nevenovali veľa času, pretože mojim primárnym cieľom bolo, aby sme radšej dali o kôš viac ako súper a nie drilovali obranu. Deti prirodzene viac baví dávať koše ako brániť. Celkovo však turnaj hodnotím veľmi pozitívne a touto cestou aj ďakujem všetkým chalanom za perfektnú reprezentáciu nášho 3×3 basketbalového klubu a aj celého mesta Trenčín v Nemecku. 

O 17.00 začali zápasy aj v kategórií U18, kde sme mali tiež zastúpenie v zložení Michal Guza, Filip Mrázik, Matej Mokráň a Matúš Šintál. V skupine ich tiež čakali dva zápasy, kedy prvý zápas vyhrali s družstvom YungBloods 18:2 a druhý zápas vyhrali s Brickcity 21:7 a zo skupiny postúpili z prvého miesta. V semifinále si poradili s družstvom Fastbreak Flamingos 19:8 a prebojovali sa do vytúženého finále. Začiatok finálového zápasu bol v réžií Nemcov, ktorí vyhrávali 4:0. Celý zápas Trenčania dobiehali tento náskok. Nakoniec prehrali pekné a napínavé finále o jeden bod 16:17.

foto: 3×3 Basketball Trenčín

Tréner U18 Tomáš Vavro: Na turnaj sme vycestovali v podobnom zložení ako nedávno na 3×3 turnaj do Lipska. Na hráčoch bolo vidieť po poslednom úspechu, že sú aj teraz nabudení vyhrávať zápasy. Počas turnaja dodržiavali našu hernú taktiku v útoku aj v obrane, aby sme sa nakoniec prebojovali až do finále. Tu sme sa stretli s výberom nemeckej reprezentácie U17. Hoci Nemci vyzerali fyzicky lepšie pripravení, mrzí ma, že sme nedokázali uspieť vo finále. Myslím si, že takticky a herne sme na nich mali, avšak rozhodli drobné chyby na začiatku zápasu, na ktorých ešte musíme na tréningoch popracovať. Úroveň turnaja bola veľmi dobrá a tiež som spokojný s prístupom a nasadením mojich hráčov.  

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Related Posts