Leto v galérii sa teší enormnej obľube – ponúka tvorivý program plný farieb a umenia

Vedeli ste o tom, že už minulú sobotu odštartovalo Leto v galérii?

Jedná sa už o šiesty ročník tohto projektu, ktorý sa pravidelne odohráva na nádvorí galérie, pričom jeho obľube sa teší široké spektrum verejnosti. Koná sa pravidelne naprieč letnými prázdninami v čase od 10:00-13:00.

Pre návštevníkov sú pripravené rôznorodé aktivity tvorivého charakteru, v rámci ktorých sa kreativite skutočne medze nekladú. Vždy sa môžeme tešiť na bohatý program, súčasťou ktorého sú napríklad workshopy, tvorivé dielne či stretnutia s umelcami.

Posledná sobota, ktorá predstavovala začiatok série tohto celo-letného umeleckého podujatia, sa dočkala veľmi pozitívnych ohlasov. Deti mali možnosť zahrať sa na umelcov v rámci maľby na plátno či výkres. Okrem toho mali k dispozícii aj rôzne hry, ktoré zabezpečili ich úsmev na tvári od začiatku až po koniec samotného podujatia. Spomenúť možno aj maľovanie na tvár alebo hmotnú spomienku, ktorú si mohli odnesť so sebou domov – jednalo sa o zvieratko či čokoľvek, čo si želali a bolo to možné vytvoriť z balóna. V neposlednom rade sa zabavili aj s hlinou, kde si mohli vyskúšať, aké je to tvoriť s týmto materiálom – samozrejme, to všetko za asistencie veľmi šikovných umelcov, ktorí sa deťom venovali naprieč celým dňom.

Nie je to však ani zďaleka všetko, pretože v túto úvodnú sobotu si galéria pripravila aj sprievodný program pod taktovkou Jany Bednárovej, ktorej expozícia pod názvom Splývanie s divočinou, sa ešte stále nachádza v priestoroch galérie. Tu sa už jednalo o program určený nie deťom, ale vyššej vekovej skupine. Realizovali sa rôzne relaxačné dychové cvičenia, a to všetko pri zvukoch pralesa – práve toto navodilo unikátnu a autentickú atmosféru spojenú s divokou prírodou. Na záver bolo možné aj neformálne diskutovať s autorkou.

Už túto sobotu pokračujeme – nenechajte sa o tento jedinečný zážitok pripraviť a zastavte sa o 10:00 v galérii Bazovského!

Total
1
Shares
Related Posts