Mesto Trenčín letné mesiace využilo na rekonštrukcie ciest a chodníkov

Letné mesiace využila samospráva Trenčína na rekonštrukcie a opravy ciest a chodníkov. Práce realizuje vo viacerých častiach mesta. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

“Po prácach na položení sietí, ktoré realizoval jeden z telekomunikačných operátorov, radnica začala s obnovou chodníka na Hodžovej ulici. Jeho povrch bude zo zámkovej dlažby, ide o investíciu za viac ako 115.000 eur,” uviedla Ságová.

Na Cintorínskej ulici zabezpečuje podľa nej mesto rekonštrukciu chodníka a k nemu priľahlého jazdného pruhu cesty. “Práce dočasne obmedzia vstup ku garážam. Chodník na tejto ulici bude mať povrch z betónovej dlažby,” doplnila.

Nový asfaltový povrch získa aj chodník na Šafárikovej ulici, rekonštrukciu čaká i tamojšia cesta.

V auguste začne radnica s výstavbou nového ľavostranného chodníka z betónovej zámkovej dlažby na časti Istebníckej ulice, zároveň tu vybuduje novú autobusovú zastávku s prístreškom a priechody pre chodcov. “Pracovať sa bude i na obnove chodníka a schodiska na Západnej ulici alebo schodiska pri základnej škole na Východnej ulici,” priblížila hovorkyňa.

Rekonštrukcie sa pred časom dočkali i štyri ulice v mestskej časti Kubrá, išlo o ulice stará Kubranská, Zelnica, Záhrady a Volavé.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
7
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Related Posts