Národné stretnutie mládeže 2022 bude v Trenčíne: primátor a biskupi podpísali memorandum

Memorandum o spolupráci uzavrelo dnes mesto Trenčín a Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Dohodli sa, že budú aktívne spolupracovať pri príprave a realizácii Národného stretnutia mládeže T22. Zároveň oznámili oficiálny termín podujatia – uskutoční sa od 28. do 31. júla 2022 v Trenčíne.

Memorandum o spolupráci podpísali primátor mesta Trenčín Richard Rybníček a predseda Rady pre mládež a univerzity KBS Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Novinárom ho predstavili po jeho podpísaní aj s Mons. Viliamom Judákom.

foto: square_trencin

“Som veľmi rád, že sme podpísali spoločné memorandum. Je to ďalší krok k rozbehnutiu spolupráce, sme pripravení pomôcť organizátorom T22 v Trenčíne v čo najväčšej možnej miere, aby sa uskutočnilo bez problémov, a aby sa jeho návštevníci cítili v Trenčíne čo najlepšie,” hovorí primátor mesta Trenčín Richard Rybníček.

“Tešíme sa z podpisu memoranda. Túto tradíciu sme začali pri predošlých troch celonárodných podujatiach – v roku 2013 na R13 v Ružomberku, v roku 2015 na P15 v Poprade a v roku 2018 na P18 v Prešove. T22 nás čaká tento rok, už teraz pozývame mladých, aby si zapísali do svojich kalendárov termín – 28. až 31. júla 2022. Pozývame všetkých na T22 do Európskeho hlavného mesta kultúry pre rok 2026, do Trenčína,” povedal žilinský biskup Mons. Tomáš Galis.


Vedenie Trenčína sa v memorande zaviazalo pomôcť s technickým zabezpečením podujatia a ubytovaním. Zároveň bude vystupovať ako generálny partner projektu. Vyčlení tiež hlavného koordinátora za mesto a preberie oficiálnu záštitu nad podujatím. Rade pre mládež a univerzity KBS bude pomáhať pri logistickom zabezpečení priebehu stretnutia.

Rada pre mládež a univerzity KBS sa zaviazala aktívne spolupracovať s jednotlivými zložkami mesta, organizácií a inštitúcií. Podobne ako mesto, aj Rada vyčlení hlavného koordinátora na prípravu T22. Zároveň bude mesto prezentovať ako generálneho partnera projektu. Oficiálnym koordinátorom príprav za Radu je Matúš Reiner.

“Úspešná realizácia projektu zabezpečí Mestu vďaka priamemu spojeniu so SDM v Lisabone jedinečnú príležitosť v histórii SDM stať sa mestom, ktoré bude hostiť stretnutie v takomto rozsahu a úzkom prepojení s miliónmi mladých z celého sveta,” píše sa v memorande.

Total
0
Shares
Related Posts