Podmienečne prepustený muž napadol v Trenčíne ženu na prechádzke so psom

Trenčianski policajti obvinili 30-ročného muža z Trenčína z prečinu výtržníctva. Fyzicky napadol ženu, ktorá bola na prechádzke so psom. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti.

“Obvinený pod vplyvom alkoholu v nočných hodinách na sídlisku Juh oslovil poškodenú ženu. Mal jej povedať, že ho práve pustili z väzenia, na čo poškodená nereagovala a išla smerom domov. Muž ju mal dobehnúť, chytiť ju okolo ramena, žena sa mu vyšmykla. Následne jej mal dať tri facky, zhodiť ju na zem, kde ju kopol. Keď sa žena postavila, agresívny muž ju mal chytiť pod krk. Podarilo sa jej ujsť domov a privolať políciu,” informuje polícia s tým, že žena utrpela ľahké zranenia, ktoré si vyžiadali jednorazové ošetrenie.

Polícia muža v krátkom čase vypátrala a obmedzila mu osobnú slobodu. Pri dychovej skúške mu namerali 1,31 promile alkoholu. Policajti spracovali návrh na väzobné stíhanie. Skutok spáchal v rovnaký deň, ako ho podmienečne prepustili z výkonu trestu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

zdroj: unsplash

zdroj: TASR

Total
11
Shares
Related Posts