Polícia obvinila muža, ktorý sa mal pokúsiť vykradnúť potraviny v okrese Trenčín

Policajti v krátkom čase vypátrali muža, ktorý sa mal 24. júla pokúsiť vykradnúť obchod s potravinami v Trenčianskych Stankovciach (okres Trenčín). Obvinili ho z prečinu krádeže spáchaného v štádiu pokusu. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

“Obvinený mal prineseným kovovým nástrojom vylomiť vstupné dvere predajne v oblasti zámku. Keď mal vojsť dnu, vyrušili ho okoloidúci, preto z miesta činu rýchlo ušiel,” uviedla Kuzmová.

zdroj: FB/Polícia SR – TN kraj

Svedkovia podľa nej bezodkladne ohlásili tento skutok na tiesňovú linku 158, privolaní policajti vykonali obhliadku miesta a zaistili niekoľko stôp. “S využitím miestnej a osobnej znalosti v krátkom čase obvineného vypátrali a obmedzili na osobnej slobode. Muž odmietol vykonanie dychovej skúšky, súhlasil však s odberom biologického materiálu, na základe ktorého mu zistili hodnotu alkoholu v jeho krvi vo výške 1,08 promile, doplnila.

Muža, ktorý bol už v minulosti súdne trestaný, umiestnili do cely policajného zaistenia. Polícia spracovala návrh na jeho väzobné stíhanie a spisový materiál odovzdala prokurátorovi na ďalšie konanie.

zdroj: FB/Polícia SR – TN kraj

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Related Posts