Trenčiansky kraj v Starej Tržnici odprezentoval to najlepšie z nášho regiónu

V decembri minulého roka sa odohrala významná udalosť – bolo to už 20 rokov od vzniku našich samosprávnych krajov.

V atmosfére vyššie uvedeného sa niesol aj celý Deň regiónov, ktorý sa odohral v Bratislave. Ten hneď na úvod štartoval diskusnou témou „Bude čerpanie eurofondov v novom programovom období úspešné?“.

Do diskusie sa zapojil aj trenčiansky župan, Jaroslav Baška, ktorý prispel nasledovným vyjadrením:

„Myslím si, že Deň regiónov je skvelou prezentáciou toho, čo kraje dokázali urobiť pre obyvateľov za viac ako 20 rokov svojej histórie. Nie je toho málo, našou kompetenciou je napríklad školstvo, zdravotníctvo či doprava a mnoho ďalšieho. Posledné roky, najmä koronakríza či aktuálne vojnový konflikt, ukázali, že štát by bez pomoci obcí, miest a krajov nedokázal viacero vecí zabezpečiť. Ďakujem všetkým, ktorí návštevníkom odprezentovali to najlepšie z Trenčianskeho kraja”.

zdroj: TSK

Poobedie bolo sprevádzané bohatým programom na tradície, v rámci ktorého sme mali možnosť vidieť módnu prehliadku, počuť miestny folklór a takisto aj ochutnať mnohé gastronomické špeciality, ktorých korene sú v našom regióne.

Čerešničku na torte predstavovalo oceňovanie osobností z jednotlivých krajov – Trenčiansky kraj si zvolil ako laureáta kolektív Odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci Úradu TSK a takisto aj Vojtecha Tĺčika za dlhoročnú prácu v prospech rozvoja agroturistiky.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Related Posts