Zlaté medaily na Majstrovstvách sveta vo fitness 2021 získali Trenčanky.

Zlaté medaily na Majstrovstvách sveta vo fitness 2021 získala Tatiana Ondrušková a Kristína Juricová z Trenčína.

V španielskom meste Santa Susanna sa konali od 3. do 8. novembra 2021 IFBB Majstrovstvá sveta v kulturistike a fitness, všetkých vekových kategórií a nominácií. Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja (SAFKST) na tento šampionát poslala desiatky súťažiacich.

Dievčatá z Trenčína ovládli súťažné pódium.

Tatiana Ondrušková získala titul majsterky sveta v kategórii acrobatic fitness junioriek do 163 cm, rovnako tak v kategórii žien. Na súťažnom pódiu predviedla svoju akrobatickú zostavu. Tatiana k svojmu vystúpeniu zvolila jednu z najznámejších piesní od Whitney Houston. Po vyhlásení výsledkov sa neubránila slzám.

Zdroj: Facebook/SAFKSTOFFICIAL

Tatiana sa venovala gymnastike už od svojich piatich rokov. Neskôr sa rozhodla venovať detskému fitness. Aktuálne trénuje v športovom klube Rehafit Academy v Trenčíne pod vedením trénerky Marianny Kollárovej.

Majsterkou sveta v kategórii acrobatic fitness žien nad 163 cm sa stala Kristína Juricová. Titul sa jej podarilo získať už po tretíkrát. K zostave „cigánky“ mala prispôsobené nielen tanečné a gymnastické prvky, ale aj kostým. Kristína sa netají tým, že jej kostýmy šije mama.

Kristína sa k samotnej zostave vyjadrila aj na svojom Instagrame:

„Zostava cigánky bude už navždy pre mňa tá najkrajšia. Kostým je z dielne mojej šikovnej maminy a určite mu patrí titul najprepracovanejší a najdokonalejší aký kedy ušila vložila doňho more času a lásky, a ja som hrdá, že ho môžem ukazovať Svetu. Na choreografii som spolupracovala s najlepšou Zuzkou Soukupovou, ktorá jej dodala cigánsku iskru a taktiež mi veľmi pomohla s tanečným prejavom. Vďaka pri zostave patri určite aj mojim rodičom, ktorí si somnou na tréningoch užili svoje a pomohli mi vychytať všetky detaily“

Vo svete detského fitness sa začala pohybovať už od svojich šiestich rokov. Kristína je členkou klubu STARS for STARS a trénuje v Imperia Fitness v Trenčíne pod dohľadom trénerky Zuzany Soukupovej.

Veľkého úspechu sa dočkala aj Lucia Mikušová. Striebornú medailu získala v kategórii acrobatic fitness junioriek nad 163 cm a v kategórii žien tretie miesto.  Tohtoročné Majstrovstvá sveta v Santa Susanna priniesli Lucii prvé medaily.

Lucia sa športu venuje od detstva. S gymnastikou začala od ôsmych rokov a to aj na súťažnej úrovni. O niekoľko rokov neskôr sa však rozhodla pre fitness.

Lucia získala viacero športových úspechov. V roku 2019 sa umiestnila v Srbsku na druhom mieste na Majstrovstvách Európy vo fitness detí.

Slovensko skončilo na 4.mieste

V Pohári národov v kulturistike spomedzi 49 krajín na Majstrovstvách sveta IFBB 2021 sa Slovensko umiestnilo na 4.mieste.