Policajti budú vo zvýšenej miere kontrolovať vodičov v Trenčianskom kraji

Policajti budú v auguste vo zvýšenej miere kontrolovať vodičov, cyklistov či chodcov v Trenčianskom kraji. Počas dopravno-bezpečnostnej akcie, ktorej cieľom je zlepšenie situácie v cestnej premávke, sa zamerajú predovšetkým na miesta, kde často dochádza k dopravným nehodám. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

“Kontroly budú zamerané na zisťovanie požitia alkoholických nápojov u vodičov motorových aj nemotorových vozidiel, ale aj na dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov v cestnej premávke vrátane vodičov kolobežiek s pomocným motorčekom,” uviedla Kuzmová.

Policajti podľa nej budú kontrolovať aj dodržiavanie zákazu obsluhovať telefóny alebo iné telekomunikačné, audiovizuálne alebo obdobné zariadenie, okrem použitia systému voľné ruky vodičom počas vedenia vozidla. “Polícia sa zameria aj na dodržiavanie pravidiel týkajúcich sa prejazdu železničných priecestí, najmä v časoch prejazdu súprav vlakov,” doplnila.

Zvýšené kontroly na cestách môžu občania očakávať počas augusta od pondelka do piatka od 5.00 h do 8.00 h, počas sobôt od 8.00 h do 11.00 h a v piatky až soboty od 22.00 h do 6.00 h.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
8
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Related Posts